top of page
CJ7A9456 copy_edited_edited_edited.jpg
Line-art głowy konia wyglądającego z porośniętego bluszczem okna. Pod spodem podpis "Stajnia na Kępie"
Line-art głowy konia wyglądającego z porośniętego bluszczem okna. Pod spodem podpis "Stajnia na Kępie"
Line-art głowy konia wyglądającego z porośniętego bluszczem okna. Pod spodem podpis "Stajnia na Kępie"
Line-art głowy konia wyglądającego z porośniętego bluszczem okna. Pod spodem podpis "Stajnia na Kępie"

Nasza kadra

Portret kobiety o czerwonych włosach, zwróconej z uśmiechem w stronę fotografa i jej młodego, siwego konia ubranego w niebieski halter

Alfa i omega

Pani Magda

Pani Magda jest właścicielką Stajni na Kępie. Jest tu początkiem i końcem- alfą i omegą - fundamentem tego miejsca. Ma ogromną wiedzę i umiejętności. Psycholog kliniczny (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), hipoterapeuta (ukończony kurs firmowany przez Polskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne), instruktor rekreacji ruchowej ze specjalizacją jazda konna.

Portret kobiety o krótkich, blond włosach w zroszonym rosą kapeluszu.

Instruktor

Marta

Oligofrenopedagog, trener postaw emocjonalnych dzieci i młodzieży, IRR ze specjalnością jazda konna, wieloletnia zawodniczka konkurencji ujeżdżenia. W swojej pracy-pasji staram się przekazać, że jazda konna to proces, sztuka uczenia się słuchania siebie, swoich emocji, słabych i mocnych stron, w dążeniu do harmonii z koniem, niezależnie jaką konkurencję jeździecką chcesz uprawiać, ze szczególnym uwzględnieniem psychomotoryki jeźdźca. W prywatnym życiu mama dwójki dzieci, pasjonatka fantasy, hobbystycznie florystka.

Zdjęcie kobiety w szarym swetrze i czarnym kasku, na wysokim gniadym koniu

Instruktor

Maryla (vel. Marzena)

Ze stajnią związana jestem od dawna. Przyjeżdżałam tutaj jako obozowicz, następnie pomocnik, a w końcu stałam się również instruktorem, od marca 2021 roku. Z wykształcenia jestem inżynierem zoofizjoterapii.

 

Na moich jazdach staram się dostosować do wymagań jeźdźców, do tego co oczekują oraz chcieliby osiągnąć. Staram się połączyć naukę z zabawą, a jeśli jeździec ma taką potrzebę to również nie jest mi straszna dyskusja na wszelakie tematy końskie, jak i około zoologiczne.

 

Ważne dla mnie jest, aby podczas jazd skorzystali nie tylko jeźdźcy, ale również konie. W efekcie oprócz doskonalenia dosiadu i pomocy, jeździec ma możliwość dokształcenia się w tematyce poprawnej pracy konia. Dlatego preferuję jazdę na dłuższej wodzy, aby „nie zamykać pary w ciasnych ramach”, które wpływają niekorzystnie dla nich obu.

 

Podsumowując – na jazdy do mnie należy zabrać dawkę pozytywnego humoru, otwartości umysłu, a przede wszystkim cierpliwości oraz miłości do koni.

Zdjęcie kobiety trzymającej i przytulającej dwa konie po swojej prawej i lewej stronie oraz pieska na nią patrzącego

Instruktor i hipoterapeuta

Asia

Jestem studentką psychologii. Od dziecka kocham konie, dlatego też zostałam instruktorką jazdy konnej. Uwielbiam zarażać innych miłością do koni i współpracować z moimi jeźdźcami. Do każdego jeźdźca podchodzę indywidualnie, dobieram takie ćwiczenia by para ( jeździec+ koń) mogła czerpać jak największą satysfakcję z jazdy. Posiadam także uprawnienia hipoterapeuty, uważam, że jazda konna to wspaniała forma terapii, ponieważ konie bardzo dobrze wpływają na koordynację, skupienie i dają masę nowych bodźców. Współpraca z osobami niepełnosprawnymi daje mnóstwo satysfakcji, a szczególnie gdy widzę, że pacjenci zaczynają ufać zarówno mi jak i koniowi. Budowanie więzi z koniem jest dla mnie czymś niesamowitym, a dodatkowo moją pasją są skoki przez przeszkody, obecnie czynnie startuję na zawodach.

Portret mężczyzny w czerwonej czapce z daszkiem i gniadego konia na tle bezlistnych drzewek

Koniuszy

Pan Przemek

Pan Przemek to “człowiek bez którego ten zakład by upadł”. Powiedzieć o nim, że jest naszym najwspanialszym stajennym to jak nic nie powiedzieć. Człowiek, który potrafi zrobić wszystko! Jest nieodłącznym członkiem naszej stajennej rodziny. To dzięki niemu naszym koniom jest w życiu tak dobrze.

Portret kobiety w kowbojskim kapeluszu i jej gniadosrokatego konia w czerwonym halterze

Instruktor

Marika

Z wykształcenia jestem technikiem weterynarii. Instruktorką zostałam z ogromnej miłości do koni i pasji do jeździectwa. Posiadam uprawnienia Instruktora Szkolenia Podstawowego i Srebrną Odznakę Jeździecką. Największą satysfakcję dają mi postępy moich jeźdźców. Każdego z moich uczniów traktuję indywidualnie, dobieram takie zadania i ćwiczenia, aby każdy czuł się bezpiecznie i rozwijał swoje umiejętności. Cierpliwie i jak najlepiej staram się przekazać moją wiedzę. Widząc zadowolenie i radość z jazdy i przebywania z koniem wiem, że to, co robię ma sens, motywuje mnie do pracy i dlatego uważam się za osobę szczęśliwą, że mogę łączyć pracę z tym, co kocham najbardziej.

IMG_20230912_162922_738.jpg

Instruktor

Dominika

Jestem studentką neuroinformatyki. W Stajni na Kępie pojawiłam się jako instruktor w lecie 2021 r. Ucząc jazdy konnej zwracam szczególną uwagę na dobrostan konia, budowanie u niego motywacji do ćwiczeń i chęci współpracy z człowiekiem. U jeźdźców staram się rozwijać świadomość własnego ciała, uwrażliwiać na potrzeby koni i podpowiadać jak dążyć do wzajemnego zrozumienia. Na lekcjach tworzę atmosferę sprzyjającą rozwojowi, chętnie rozmawiam na tematy około końskie i nie tylko ;)

 

Stale dokształcam się w tematach hippicznych, uczestnicząc w szkoleniach, webinarach i aktualizując domową biblioteczkę - ukończyłam m.in. kurs psychologii sportu.

 

To wszystko brzmi poważnie, ale kiedy myślę o swojej relacji z końmi mam w głowie przede wszystkim: 'Mój instruktor jest fanatykiem koniarstwa [...]”

bottom of page